ENTEGRE YÖNETİM SİSTEMİ KAPSAMI

 

ÖGE GEMİ SÖKÜM İTHALAT İHRACAT TİCARET ve SANAYİ A.Ş. ‘nin amacı ve stratejik yönü ile ilgili olan ve yönetim sistemlerinin sonucuna/sonuçlarına ulaşabilme yeteneğini etkileyen, iç  ve  dış  hususları   belirlemiş, ulusal Çevre ve ISG mevzuatları yanında Gemi Geri Dönüşüm ile ilgili ülkemizin taraf olduğu uluslararası sözleşmeler (BASEL-ILO –IMO vb) ve AB Gemi Geri Dönüşüm Yönetmeliği MEPC (Deniz Çevre Koruma komitesi kararları) Çevre ve ISG mevzuat yükümlülüklerini faaliyetlerine entegre ederek yerine getirir, mevzuatları takip eder, yeni yayımlanan ve değişen mevzutları faaliyetlerinde uygulamaya alır.

 

Gereken izinler ve lisanslar alınmış olup, faaliyetler sırasında çıkan atıklar, türlerine göre ayrıştırılır ve lisanslı bertaraf firmalarına teslim edilir.

 

Gemi Söküm Bölgesinde sökümü yapılan hurda gemilerin sökümünü yaparak ekonomiye hammadde olarak kazandırılmasını sağlar.

 

ISG ve Çevre ölçüm/analizlerini Gemi Geri Dönüşüm Sanayicileri Derneği vasıtasıyla bölgesel ve firma operasyonel ölçümlerini akredite kuruluşlar aracılığı ile yaparak değerlerin aşılması/uygunsuzluk durumunda gerekli önlemleri alır.

 

Çalışanların İş sağlığı güvenliği, çevre ve diğer eğitim ihtiyaçlarını Gemi Geri Dönüşüm Sanayicileri derneği, sözleşmeli iş güvenlik uzmanı, firma bünyesindeki çevre mühendisi veya ilgili kurum/kuruluşlarla koordine olarak sağlar.

 

Sözleşmeli olduğu OSGB firmasından İş Sağlığı ve Güvenliği, Sağlık, Atık Yönetim konularında Gemi Geri Dönüşüm Sanayicileri Derneği’nden hizmet alır.

 

Faaliyetlerinde meydana gelebilecek yangın-iş kazası-deniz kirliliği olaylarında GEMİSANDER ‘den hizmet /destek alır.
 

Firmamız, ISO 9001/2015 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001/2015 Çevre Yönetim Sistemi, ISO 45001:2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ve ISO 30000:2009 Gemi Söküm Yönetim Sistemi standartları şartlarına uygun olarak, kurduğu Entegre Yönetim Sistemi’ni  dokümante etmiş ve uygulamaktadır.

 

E- Bültene Kaydolun yeni projelerden tam zamanında haberiniz olsun.