1980 yılında İstanbul'da başlayan faaliyet sürecimiz 1990'lı yıllardan itibaren Aliağa / İzmir'de bulunan şu anki adresimizde devam etmektedir.

 

Firmamızın ana faaliyet konusu; yüzebilen her türlü gemi, römorkör vb. satın almak, ithal etmek, gemi söküm alanında sökmek, iç ve dış piyasaya satmak, müteahhitlik ve mühendislik hizmetlerini sunmaktır.

 

Kuruluşumuzdan bu yana sökümünü gerçekleştirdiğimiz 130 adet geminin alım, söküm ve satım aşamasında ülke ekonomisine sağladığı katkı büyüktür.

 

Firmamız tek vardiya üzerinden yıllık ortalama 50 bin ton'luk metalin geri dönüşümünü sağlayacak kapasitede olup, ortalama 50 kişilik istihdam sağlamaktadır. Gemi sökümü aşamasında geminin büyüklüğüne göre bu rakam daha da artmaktadır.

 

Sökülen gemilerden çıkan her türlü parçanın geri dönüşüm çerçevesinde tekrar kullanılması sağlanarak ekolojik yapıya da katkıda bulunulmaktadır.

 

1990'lı yıllarda İzmir Aliağa'da GEMİ SÖKÜM faaliyetine başlayan firmamızda yıllık ortalama 50 bin tonluk metalin geri dönüşümü yapılmaktadır. Bu gemilerin yalnız metal aksamları değil, çalışır durumda olan; ana makine, jeneratör, pervane, şaft gibi mekanik aksamları da 2.el olarak değerlendirilmekte veya yurtdışına ihraç edilmektedir.

Firmamız ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi, ISO 30000 Gemi Söküm Yönetim Sistemi belgelerine sahip olup, IMO , ILO, ve BASEL anlaşmalarına uy

gun olarak çevreci gemi geri dönüşümü yapmaktadır

E- Bültene Kaydolun yeni projelerden tam zamanında haberiniz olsun.